State Of Play (2009)

Merhabalar bu film önerimizde sizlere tam anlamıyla suç deneyimlerini anımsatacak tarzda. İlk önce bu yazımızı okumadan önce önceki yazımızı okumadıysanız okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Bir önceki yazımızı okumak için tıklayın.

Son Güncelleme 07.08.19

State Of Play (2009)Nisan 2009’da Türkiye’de vizyona girmiş bir film olan State of Play’i seyrettim. Şimdilik film bitmiş değil. Blog ruhuna ideal olarak ara verip yazıyorum..Zaten filmde blogların Amerika’da ne kadar etkin olduğunu anlıyorsunuz.

Daha Sonra Olanlar Oldu

Dönemin her yere girip çıkabilen bir gazeteci Russel Crowe. Tanımadığı hiç biri yok sanki. İki ölü, bir ağır yaralı’lı çıkmazı aydınlatmaya çalışıyor. Konu, ABD de  askeri operasyonları özel şirketlere devretmesiyle beraber meydana çıkan devasa pastanın bölüşüm kavgası diyebiliriz. Ben Affleck sektördeki en büyük şirketi sorgulayan bir komisyonun içinde. Metro’da komisyon başkanı öldürülüyor..Basın intihar olarak bahsediyor olaydan. Akıcı bir film. İkinci yarısı tamamlanınca bu yazıyı tekrardan düzenlerim. Hikayenin sonucunda yaşam sürdüren kimse kalmayacak gibi görünüyor..

Söylediği husus olarak önemli, hikayenin anlatılma tipi nedeniyle de vasat bulduğum bir film. Beklenmeyen sonlar kategorisine konabilir. Ancak Olağan Şüpheliler’in muazzam sonunun yanına bile yaklaşamıyor. Zaman sorunu çekmiyorsanız izlenebilir:)

Film Bilgileri İçin Tıklayın. Hadi Yine İyisiniz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir