Umut Dünyası (1973)

Merhabalar, yine sizlerle beraberiz. Fakat bu yazımız önceki yazılarımıza göre biraz daha kısa ve öz olacak. Neyse önceki yazımızı okumak isterseniz tıklayın.

Şimdi çok sakin bir Eylül bitişi. Kendi hanemeyim.Umut Dünyası: Tarık Akan ve Necla Nazır’ı içten bir hikayede biraraya getiren sıcak bir film.

Filmden söz etmiştim. Bize de bir arkadaşımız tasiye etti

Google web master tools diğer adıyla search concole’yi  yeni buldum bu arada. Web sitene giren kullanıcılar hangi sözcüğü yazarak giriş sağlamışlar. Bunu tecrübe ediyorsun. Hangi ülkeden giriş yapmışlar bir ton detay var.

Neden Yeşilçam Filmlerine Aşığım?

Evde tekrar bir cumartesi günü televizyon izlerken Umut Dünyası’nın tekrarına denk geldim. İzledikçe sevdim, sevdikçe izledim. Küçük box ile mükemmel film çekmenin olası olduğunu seneler evvelce sinemaseverlere göstermiş. Zaten filmde içteniyet ve doğallık denen şey, büyük paralar harcanınca kayboluyor. Bunada fiyat performans deniyor 🙂

Yurt dışına çıkma düşüyle matbaada çalışıp kenara para koyan Tarık Akan, hanesinin önünde baygınlık geçirmekte olan Necla Nazır’la karşılaşıp tanışır. Olaylar tüm hızıyla gelişir.

Filmin sonucunda bir karışıklık var:)Yeniden izlemem lazım..Belki de sonu izleyicinin hayal etmesini istemiştir yönetmen..

Filmin Tüm Ayrıntılarına ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir