Wonder / Türkçe İsmiyle Mucize (2017)

Merhabalar bu yazımızda sizlere biraz acıklı bir dram filmi tanıtacağım. etkilenecekler başta yazıyı terk etsinler. Bir önceki yazımız olan Umut Dünyası önerimizi okumadıysanız tıklayınız. Onu okuyup gelmenizi öneririz.

DRAM UYARISI 🙁


Yaşıtlarından farklı görünen küçük bir çocuğun sosyalleşme hikayesini anlatır. 5. sınıfa geçmek üzere olan August Pullman yüzündeki doğuştan gelen kalıcı deformasyon sonucu pek çok ameliyat geçirmiştir. 5. sınıfa kadar evde annesi tarafından eğitim gören Auggie, dışarı çıktığında ise meraklı gözlerden kaçınabilmek için kask ile dolaşır.

 Artık okula gitmeye başlayacak olan Auggie’yi zor günler beklemektedir. Ailesinin dış görünüşün önemsiz olduğu telkinlerine rağmen okulda zorbalığa uğrayan Auggie hayatı ve kendini sorgulamaya, insanları anlamaya ve arkadaş edinmeye çalışacaktır. Film, New York Times’ın en çok satan kitabı olan R.J. Palacio’nun yazdığı aynı isimli romanından uyarlandı.

Ve sıra karakterlere gelmiştir.August Pullman: Bazı yüz farklılıklarıyla doğan Auggie, 5. sınıfa kadar evde eğitim görmüştür. Dışarı çıkarken insanların yüzünü görmemesi için astronot kaskı takan Auggie şimdi ise okula gitmeye başlayacaktır ve bunun için hem biraz heyecanlı hem de biraz endişelidir. Arkadaş edinmek isteyen Auggie için işler istediği kadar kolay olmayacaktır.

Okulda Neler Yaşıyordu Bu Çocuk?

 Okulda zorbalığa uğrasa da umudunu kaybetmeyen Auggie’nin iç ısıtan yolculuğuna eşlik edeceğiz.
Isabel Pullman: Auggie’nin annesi, 5. sınıfa kadar oğluna evde eğitim vermiştir. Ona ne kadar dış görünüşün önemli olmadığını söylese de insanlardan gördüğü tepkiler Auggie’nin buna inanmasını zorlaştıracaktır.

Oğlu ile ilgilenmekten hayatındaki diğer her şeyi ikinci plana atar, kızını bile.
Nate Pullman: Auggie’nin babası. İlgili bir baba olan Nate, karısı Isabel’in oğlunun üstüne fazla düştüğünü düşünür.


Via Pullman: Auggie’nin ablası, özel bir kardeşe sahip olan Via ailesi tarafından ikinci plana itilmiştir.
Julian: Okuldaki büyük zorba Auggie’ye zor zamanlar yaşatır.
Jack Will: Sevimli bir karakter olan Jack, Auggie’nin arkadaşı olacaktır.

İMDB Üzerinden Bilgileri Edinmek İçin Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir